Odolnost

19.10.2022

Intenzita Světla na naší planetě se neustále zvyšuje. Tyto úžasné energie s sebou nesou i jistou dávku nekomfortu, pokud posvítí na stínové stavy v nás. Neladí-li vysoké frekvence s hustotou uvnitř nás, poznáme to. Někteří s větší lehkostí vědí, že je čas na další vnitřní "práci". Pokolikáté už. Pokolikáté to stejné téma. Co se dá dělat, jdeme ještě hlouběji. 

Pak tu máme velmi odolné jedince (nebo i velmi odolná osobní témata). Vědí, že je něco v nepořádku. Nejde to přehlédnout. Nefunguje to. Bolí to. Ničí to. Tlačí to. Křičí to. Je to k uzoufání. Stále dokola. Stále víc. Co s tím? Opět nic. Nebo to, co vždycky. Nebo dokonce ještě intenzivněji jako vždycky. A ono to stále nefunguje. A je dokonce stále hůř.

Tomu říkám velká odolnost. Velká rezistence udělat to jinak. Velká rezistence přiznat si, že to prostě takto nefunguje. Že způsob, jakým tuto situaci řeším stále dokola, mě nedovede k jejímu vyřešení, ke změně. 

Není odolnost jako odolnost. Jednou si překážíme, druhá nás vede k dalším výzvám, ale i radostem, darům, protože jsme zvládli ty předchozí. Občas bývá obtížné rozlišit, kterou použít. Ještě obtížnější tu neprospěšnou pustit, když je s námi už taaaaak dlouho. 

Povolme. Odměna je k neodolání.